brejkpoen

Погледни еден интересен брејк-поен кој го оствари светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на сервисот на неговиот противник Жо-Вилфред Цонга на вимблдонскиот турнир во 2014-та година. Овој поен беше добиен во тај-брејк и со него Ѓоковиќ го освои и целиот меч.